Про порядок надання матеріальної допомоги громадянам Верхньосироватської сільської ради, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян

Одноразова матеріальна допомога надається громадянам, які проживають та зареєстровані на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області.

Допомога може надаватися в наступних випадках:

• на проведення медичних операцій;
  • для осіб, які потребують довготривалого та дорого вартісного лікування;
  • особам, які постраждали від наслідків пожежі, стихійного лиха;
  • особам, які беруть (брали) участь у антитерористичній операції або членам їх сімей;
  • в разі смерті особи, яка на момент смерті не досягла пенсійного віку (допомога видається родичам померлого за заявою);
  • ліквідаторам аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій ВВВ;
  • громадянам, які опинилися в інших складних життєвих обставинах (за рішенням Верхньосироватської сільської ради);
  • також допомога може бути надана мешканцям із нагоди 90, 95- і 100-річчя.

Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи із обставин, що склалися та враховуючи рівень забезпечення сім’ї.

Для розгляду питання щодо надання матеріальної допомоги на засіданні Верхньосироватської сільської ради необхідні наступні документи:

• особиста заява або заява від члена сім’ї. В заяві вказується прізвище, ім’я, по батькові заявника, його адреса, контактний номер телефону та мотиви звернення;
  • копія паспорта;
  • копія індивідуальтного податкового номера;
  • додаткові копії документів, в залежності від ситуації:
  • копія медичного документа з лікувальних закладів;
  • копія акта пожежної частини про пожежу, яка сталася (або надану ними довідку);
  • копія посвідчення учасника бойових дій в АТО;
  • копія довідки про мобілізацію;
  • копія документа, що підтверджує необхідність лікування або реабілітації, у зв’язку з отриманою травмою (пораненням) під час перебуванні в зоні бойових дій АТО;
  • довідка для отримання допомоги на поховання встановленого зразка;
  • копія документа, що посвідчує статус ліквідатора ЧАЕС;
  • інші документи, що підтверджують складні життєві обставини та необхідність в отриманні матеріальної допомоги або документи із зазначенням конкретних соціально-побутових проблем, для вирішення яких звертається заявник.

Звернення щодо надання матеріальної допомоги громадянам розглядаються протягом 30-ти календарних днів.

Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається на засіданні виконкому Верхньосироватської сільської ради. Підставами для відмови можуть бути:

• невідповідність поданих документів;
  • відсутність коштів у бюджету;
  • повторне звернення громадян;
  • смерть заявника.

Про відмову заявника буде обов’язково повідомлено.

Кошти, передбачені для надання матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян не можуть бути використані для іншої мети. Контроль за цільовим використанням коштів покладається на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.