Нові правила отримання житлової субсидії на 2018 рік

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб.

Право на отримання комунальної субсидії в 2018 році мають наступні категорії громадян:

• внутрішньо переміщені особи;
  • особи, члени сімї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, зазначивши відомості про члена сімї , який зареєстрований за іншою адресою;
  • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
  • особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного із зареєстрованих членів домогосподарства (сімї), на імя якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг. Решта членів домогосподарства для призначення субсидії повинні підтвердити свою згоду на доступ і обробку персональних даних.

За новими правилами Права на комунальну субсидію позбавляються:

• власники житлових приміщень із великою квадратурою (для будинків, якщо площа перевищує 200 кв.м., для квартир – більше 120 кв.м.). Обмеження не поширюються на дитячі будинки сімейного типу, будинки сімей із прийомними дітьми, будинки багатодітних сімей;
  • власники автомобілів, із дня випуску яких пройшло менше пяти років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами.;
  • орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;
  • особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
  • особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні.

Разом із тим припинення надання раніше призначеної субсидії здійснюється за рішенням комісії, коли :

• громадянин має заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги на загальну суму понад 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день припинення надання послуг;
  • у заяві або декларації громадянин зазначив недостовірні дані;
  • громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення протягом 30-ти календарних днів про будь-які зміни в родині (зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50-ти тис.грн )
  • громадянин перебував за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Терміни, на які призначається субсидія

Комунальна субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше, ніж на 12 місяців і розраховується на неопалювальний сезон із 1-го травня по 30 вересня, на опалювальний – з 1-го жовтня по 30 квітня. При відсутності змін в родині перерахунок субсидій здійснюється автоматично.

Для орендарів житла відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору найму (оренди). Субсидія надається до кінця місяця, в якому закінчується термін оренди, але не більше, ніж на 1 рік. Автоматичного переоформлення субсидії для орендарів не передбачено і для подальшого отримання компенсації на сплату ЖКГ квартиранту необхідно особисто звернутися в управління соціального захисту населення.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками\виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік : після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону. Крім того, будуть повертатися до бюджету невикористані суми субсидій на оплату природного газу та електроенергії, які використовуються не тільки для опалення.

Правила оформлення житлово-комунальної субсидії в 2018 році

Оформлення субсидії здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі – за місцем проживання).

Необхідні документи:

• заява на субсидію;
  • якщо житло винаймається – договір оренди;
  • декларація про доходи.

Документи можна подати особисто або поштою.