Житлова субсидія

Житлова субсидія не призначається (згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді (за інформацією ДФС або Пенсійного Фонду України) у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Тим не менш, такі сімї можуть отримати житлову субсидію, за умови добровільної сплати єдиного внеску (згідно ст. 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»).

Якщо громадянин бажає взяти участь у системі загальнообовязкового державного соціального страхування, то він пише заяву до органів доходів і зборів (податкова). Між ними укладається договір в строк не пізніше, ніж 30 календарних днів із дня отримання заяви.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких громадянин не підлягав загальнообовязковому державному соціальному страхуванню.

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

(Усі деталі щодо інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можна знайти на офіційному сайті Верхньосироватської ОТГ, у розділі «Адміністративні послуги» – «отримання соціальних допомог»).