У Сумській області зареєстрований випадок захворювання на ботулізм!!!

У Глухові Сумської області у двох людей виявлений ботулізм

Вони вживали вялену рибу, що потрапила до місцевого магазину із оптового ринку смт. Градиськ (Глобинський район, Полтавська область).

Із метою недопущення епідемічної ситуації, просимо громадян звернути увагу на памятку щодо профілактики захворювання на ботулізм.

Ботулізмінфекційне захворювання, що відноситься до харчових отруєнь

Мікроби, що викликають ботулізм, – суворі анаероби Найхарактерніша і підступніша їх властивість – здатність виробляти в анаеробних умовах (без доступу до кисню) токсини – отруту великої сили. Токсини виробляються при зростанні і розмноженні мікробів ботулізму в різних консервованих продуктах: рибі, шинці, а також в організмі людини і тварин.

Захворювання виникає раптово, після вживання недоброякісних продуктів: риби (в’яленої, соленої, копченої), маринованих грибів і огірків, м’ясних продуктів (шинки, ковбаси), овочевих і фруктових консервів, що готувалися в домашніх умовах і зберігалися при кімнатній температурі.

Хвороба починається гостро, через 3-24 години після прийому їжі, іноді пізніше. У цей час проявляються розлади з боку шлунково-кишкового тракту: часте відвідування туалету. Потім, навпаки, з’являються запори, що супроводжуються метеоризмом (здуття живота). З’являються нездужання: загальна розбитість, сильна м’язова слабкість, незначний головний біль, погіршується апетит і сон. Потім хворий відчуває значну сухість в роті, спрагу, іноді невеликі болі в животі, нудоту. Іноді виникає блювота, яка може повторюватися в перші два дні хвороби. Температура тіла буває нормальною, але може бути і підвищеною.

Для попередження ботулізму слід пам’ятати, що:

– не можна купувати на ринку і споживати домашні консерви, гриби, солену, копчену і в’ялену рибу, приготовлену приватними особами в домашніх умовах, оскільки вони зазвичай не дотримують правил консервації риби . В’ялення і копчення в домашніх умовах не знищує спори збудників ботулізму, а, навпаки, сприяє їх проростанню і утворенню ботулінічного токсину.

– у домашніх умовах не можна робити баночні консерви (у герметично закритих банках) з м’яса, риби, грибів, деяких видів зелені (портулак, і ін.) і деяких овочів (морква, буряк). Ці продукти важко повністю відмити від дрібних частинок і спор збудників ботулізму, а режим теплової обробки в домашніх умовах – кип’ячення протягом 30 – 60 хвилин – не вбиває спори, які можуть залишитися після промивання початкових продуктів. Ці спори при зберіганні консервів проростуть і утворять сильний ботулінічний токсин.

Інформація надана Сумським районним управлінням Головного управління Держспоживслужби в Сумській області