Зарплата в “конверті” – старість у злиднях

Бажаючи уникнути зайвих витрат роботодавці видають працівникам заробітну плату готівкою. У цьому випадку йдеться про «тіньову» заробітну плату.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника.
Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.

Важливим є й те, що рівень надходження коштів до бюджету знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. Втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати великі.

Працівники, які отримують заробітну плату не «в конвертах», а офіційно – соціально захищені.

Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Це найдієвіший метод у боротьбі із зарплатами «в конвертах».

Проблема виплати зарплати «у конвертах» – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава.

Давайте боротися із цією проблемою об’єднавши зусилля !

Давайте піклуватися за майбутнє вже сьогодні !

Сумська районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення